таг: Розаје

Порази на ТФТ и ФМП Академија во БИБЛ лигата

0
Во тесен и неизвесен натпревар Ибар Розаје со 79-77 го совлада ТФТ. За Ибар тоа беше прв сезонски триумф на четири одиграни натпревари, додека...