таг: Рожер

Иако не игра, Федерер и понатаму е најдоброплатен спортист

0
Рожер Федерер заработи повеќе и од Кристијано Роналдо и Лионел Меси, објави магазинот „Форбс“. Иако во 2020 година, Рожер Федерер играше...