таг: РК

РК Металург суспендиран и од домашното првенство

0
Денес од ЕХФ стигна одлука на РК Металург да му се забрани во домашното првенство откако претходно беше суспендиран од учеството во европските...

Дејвис: Среќен сум што се вратив во Вардар

0
Новиот тренер на РК Вардар, Давид Дејвис ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната со оние ракометари кои ги има на располагање....

Комити: Да му посакаме Добредојде и успеси на кои заедно ќе...

0
РК Вардар 1961 има нов трнер во името на Давид Дејвис .По официјалната потврда и назначување за прв стратег на македонскиот шампоион ,...

Вујовиќ: Загубивме добиен меч

0
По натпреварот против Загреб во ЛШ, тренерот на РК Вардар  Веселин Вујовиќ истакна дека се плаши како неговиот тим ќе реагира понатаму од...

Вујовиќ: Секој меч сме блиску, но остануваме без поени

0
Тренерот на РК Вардар Веселин Вујовиќ по мечот кажа дека ситуацијата не е идеална затоа што неговиот тим останал без бодови, а истовремено...

Вујовиќ: Ако мислат дека друг тренер може да направи промени, јас...

0
Првото полувреме беше пресудно за поразот на РК Вардар каде македонскиот првак постигна само еден гол во 16. минути. Иако во вториот дел...

Еурофарм Пелистер 2 доведе четири засилувања за новата сезона

0
РК Еурофарм Пелистер 2 во сезоната 2021/21 ќе влезе посилен за четири нови имиња. Од Еурофарм Пелистер доаѓаат Благојче Трајковски, Цветан Кузманоски и...