таг: ривалите

Кадетите против две европски селекции на СП 2023

0
Ракометната репрезентација на Македонија до 19 години ги доби ривалите на Светското првенство (СП) кое...

Врањеш: Прва цел е да ја победиме Македонија

0
Словенија е еден од ривалите на Македонија на Европското ракометно првенство (ЕП) кое овој јануари ќе се игра во Унгарија и Словачка. ...

Со Грузија и Гибралтар имаме позитивен скор, дербијата ќе ни бидат...

0
Македонската фудбалска репрезентација ги дозна ривалите за третата сезона во Лигата на нации, во Ц-дивизијата, па на денешната ждрепка ни падна источниот сосед...

Смиреност пред бурата: На Клоп ќе му се исполни голема желба

0
Додека ривалите во Премиер лигата трошат многу пари и носат засилувања во Ливерпул, има затишје, но се чини дека се соочува со бура....