таг: Ривалдо

Ривалдо ја откри судбината на Меси во Барселона

0
Легендарниот бразилски фудбалер Ривалдо нема дилема кога станува збор за престојот на Лео Меси на „Камп Ноу“....

Легендата на Барселона го критикува клубот: Требаше да го продадат Меси

0
Поранешниот фудбалер на Барселона, Ривалдо е бесен поради погрешните одлуки на клубот во последно време. Бразилецот Ривалдо кој во минатото...