таг: Рибери

Рибери го раскинува договорот со Салернитана и заминува во пензија

0
Поранешниот француски фудбалски репрезентативец, Франк Рибери е блиску до раскин на договорот со италијанскиот прволигаш Салернитана и размислува за повлекување од спортот објавија...