таг: РЗС

Словенија незадоволна од организацијата на СП во Египет, 12 ракометари затруени...

0
Ракометната федерација на Словенија (РЗС) соопшти денеска дека 12 членови на репрезентацијата се затруле со храна пред натпреварот од последното коло во групната...