таг: репрезрнтација

Никола Карабатиќ ќе биде дел од тимот на Франција, Порт во...

0
Селекторот на  ракометната репрезрнтација на Франција, Гијом Жил, го објави конечниот список од 20 ракометари кои ќе настапат на Европското првенство 2022. ...