таг: репрезентации

ФИФA: На следното СП, 48 екипи поделени во 12 групи

0
Од 2026 година на првенството ќе одат 48 репрезентации наместо досегашните 32. Во првото коло...

Останува на сила одлуката за исклучување на руските фудбалски репрезентации и...

0
Одлуката за исклучување на руските фудбалски репрезентации и екипи од сите меѓународни натпреварувања останува на...

Вујовиќ: Европското првенство треба да биде откажано

0
Голем број ракометни репрезентации имаат многу проблеми поради коронавирусот пред почетокот на Европското првенство, а можноста за нови позитивни случаи само ја комплицира...

Познати 11 учесници на Светско првенство 2022 година во Катар

0
По завршувањето на квалификациските натпревари од синоќа познати се 11 репрезентации кои досега обезбедија учество на Светското фудбалско првенство следната година. Покрај...

Европа даде уште два патника на СП во Катар – Франција...

0
Фудбалските репрезентации на Франција и Белгија вечерва обезбедија учество на завршницата на Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. ...

Австралија и Италија во четвртфиналето на Олимписките игри

0
Кошаркарските репрезентации на Австралија и Италија остварија пласман во четвртфиналето на Олимписките игри во Токио. Австралијците денеска ја победија Германија со...