таг: Репрезентациите

Хрватска – Мароко, cуперкомпјутерот го откри победникот

0
Репрезентациите на Хрватска и Мароко ќе се сретнат во битката за третото место на Мундијалот. За африканската...

ФИФА се закани, Англија, Холандија, Данска и Велс се повлекоа

0
Репрезентациите кои планираа да носат капитенска лента со виножито, се повлекоа од својата намера откако ФИФА им...

Дуел меѓу Украина и Русија во првото полуфинале од ЕП во...

0
Футсал репрезентациите на Русија и на Украина ќе се соочат во првото полуфинале на ЕУРО 2022 во Холандија. Соочувањето на Русија и...

Шпанија и Шведска за ракометна историја во утрешното финале

0
Репрезентациите на Шпанија и Шведска ќе играат во утрешното финале на Европското ракометно првенство, кое на поуспешниот тим ќе му донесе историски успех....

Унгарците не можеа да се контролираат по голот против Франција, новинарката...

0
Репрезентациите на Унгарија и Франција го одиграа првиот натпревар во саботата на Европското првенство, ремизирајќи 1:1. Французите беа апсолутни фаворити во...

ВИДЕО: УЕФА ги претстави РИСОВИТЕ со специјално видео од кое лазаат...

0
УЕФА репрезентациите кои учествуваат на Европското првенство во фудбал (ЕУРО 2020) ги претстави сите поединечно со видео клип. Тука е и нашата...

Против Чиле да покажеме дека вредиме барем за втор круг!

0
Репрезентациите на Шведска и Чиле беа пресилни за нас, последната шанса се вика Чиле за освојување на третата позиција која исто така...