таг: Репрезентативците

Фудбалерите Барди и Трајковски и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

0
Репрезентативците на Македонија Енис Барди и Александар Трајковски, како и селекторот Благоја Милевски добија дипломатски пасоши од...

Фудбалерите добиваат премија за супер настапот против Ерменија

0
Репрезентативците на Македонија во фудбал ќе добијат парична награда во пресрет на натпреварот со Исланд, кој одлучува дали ќе играме бараж за Мундијалот...