таг: Репрезентативецот

Ампаду, трета година по ред со трет клуб испаѓа од лигата

0
Репрезентативецот на Велс и играч на Челзи, Итан Ампаду трета сезона по ред игра како...

Талески е на мета на актуелниот освојувач на Лигата на Европа

0
Репрезентативецот на Македонија, Филип Талески е на мета на актуелниот освојувач на Лигата на Европа,...

Гави, третиот најмлад играч со постигнат гол на СП

0
Репрезентативецот на Шпанија,  Гави, го постигна петтиот гол за „Црвената фурија“, во триумфот од 7:0 против Костарика...

ПСЖ откри зошто не го ангажира Дембеле

0
Репрезентативецот на Франција, Осман Дембеле, беше една од главните теми за време на летниот преоден рок откако прво ги напушти редовите на Барселона,...

Алиоски го одработи првиот тренинг со Фенербахче

0
Репрезентативецот на Македонија, Езѓан Алиоски го одработи првиот тренинг со Фенербахче. Алиоски во турскиот тим доаѓа на...

Ненад Димитријевиќ е подготвен да го напушти тимот на Валенсија

0
Репрезентативецот на Македонија, Ненад Димитријевиќ е подготвен да го напушти тимот на Валенсија, додека шпанските медиуми пренесуваат...

Бојан Трајковски потпиша за Феникс

0
Македонскиот кошаркарски прволигаш Феникс 2010, денеска го претстави репрезентативецот Бојан Трајковски како големо засилување за продолжението на сезоната. Трајковски доаѓа од редовите...

ОФИЦИЈАЛНО: Карабатиќ во ПСЖ до 2023

0
Никола Карабатиќ, репрезентативецот на Франција и еден од најдобрите ракометари во историјата на овој спорт и натаму ќе го носи дресот на ПСЖ....

„Не дојдов во ПСЖ поради парите“

0
Репрезентативецот на Холандија, Вијналдум, тврди дека не дошол во ПСЖ поради парите. Поранешниот играч на Ливерпул беше близу до Барселона ова...