таг: репрезентативен

Димитриевски: Да ја завршам кариерата во македонскиот дрес со настап на...

0
Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е еден од главните адути на Рајо Валјекано во Ла...

Димитриевски со Рајо избори полуфинале во Купот на Шпанија

0
Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски ќе игра во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Шпанија, откако синоќа Рајо Ваљекано ја совлада Мајорка со 1:0....

Митревски со една од најдобрите пет одбрани на денот на ЕП...

0
Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски покажа дека е еден од најдобрите во моментов во Европа. Митревски ја има една од петте најдобри...

Столе Димитриевски во идеaлниот тим од првата половина од сезоната во...

0
Македонскиот фудбалски репрезентативен голман доби уште едно признание. Тековната сезона е најдобра во клупската кариера на македонскиот голман, која му донесе место во...

Столе Димитриевски е на 4.место на најдобри голмани во Европа

0
Македонскиот фудбалски репрезентативен голман Столе Димитриевски има неверојатна сезона во дресот на Рајо Валјекано. Малиот тим од предградието на Мадрид моментално се...

Столе Димитриевски и неговиот Рајо до реми против Валенсија

0
Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски имаше нов феноменален натпревар за неговиот Рајо Ваљекано, во ремито на гости кај Валенсија (1-1) во рамки на...

Столе Димитриевски херој во триумфот на Рајо над Барселона

0
Македонскиот репрезентативен голман, Столе Димитриевски, му донесе три бода на својот тим Рајо Ваљекано од дуелот со шпанскиот фудбалски великан Барселона. Димитриевски...

Три екипи од Серија Б со интерес за Несторовски

0
Според италијанските медиуми македонскиот репрезентативен напаѓач би можел да го напушти Удинезе со кој има важечки договор до 30 јуни 2022 година....

Димитриевски ќе си добие пиво од Меси!

0
Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски ќе си добие пиво од Лионел Меси, кој заедно со неговиот спонзор реши да ги „почести“ сите голмани...