таг: репрезентаитвец

Македонски репрезентативец потпиша за хрватскиот тим Горица

0
Македонскиот фудбалски репрезентаитвец Влатко Стојановски е нов фудбалер на хрватскиот прволигаш Горица. Стојановски во Горица пристигнува како слободен играч и потпиша...