таг: Ренџерс

Франција забрани шкотски навивачи на дуелот Лион – Глазгов Ренџерс

0
Шкотскиот фудбалски првак Глазгов Ренџерс објави денеска дека е збунет и фрустриран од одлуката на француските власти да им забрани на нивните навивачи...