таг: Ренова

Ренова со новите засилувања атакува на пласман во Европа

0
Екипата на Ренова донесе две нови имиња во своите редови и го промовира Сенегалецот Бари Мухамаду Суахиб...

Работнички и Ренова без голови по првиот меч од 16.коло

0
Работнички и Ренова го отворија 16.коло во Првата македонска фудбалска лига со натпревар без голови на арената „Тодор Проески“ во Скопје. ...

Ренова се засили со колумбиски напаѓач

0
Екипата на Ренова ги засили своите редови за пролетниот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ) со Колумбиецот Џон Еди Мена...