таг: ремито

Анчелоти: Ќе беше фер да освоевме бод со Хетафе

0
Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, смета дека ремито со Хетафе би бил фер резултат. Тимот од Мадрид загуби со минимален резултат 0:1....

Граџан: Ниту еден натпревар не се препушта на случајот

0
Со ремито во Шафхаузен и победата во Атина, Еурофарм Пелистер го скрши малерот на гостувањата и растеретен патува кај лидерот во групата во...

Ангеловски: Ова е добар подготвителен тренинг-меч

0
По ремито со Словенија (1-1), Македонија утре ја има последната подготовка пред дебито на Европското првенство. Игор Ангеловски посочи дека натпреварот против...