таг: ремизираше

Терзиќ: Имаше најмалку три клучни детали, примениот гол и два пенали

0
Борусија Дортмунд ремизираше во 30. коло во Бундеслигата на гостувањето кај Бохум и ја пропушти шансата, на четири кола пред крајот на првенстото...

Конте постави рекорд на Тотенхем

0
Тотенхем ремизираше 1:1 со Саутемптон синоќа на натпревар од 20. коло во англискиот фудбалски шампионат. Тоа беше седми натпревар на Спарс во Премиер...

Македонските футсалци со реми го почнаа двомечот со Црна Гора

0
Македонската футсал репрезентација ремизираше 2:2 против Црна Гора на првиот контролен натпревар одигран синоќа во салата „Борис Трајковски“ во Скопје. Гостите поведоа...

Венеција му откина бодови на Јувентус

0
Во 17. коло од Серија А, италијанскиот фудбалски гигант Јувентус ремизираше 1:1 на гостувањето кај Венеција. Гостите беа подобар ривал во првото...

Алжир ја обвини Буркина Фасо дека користела црна магија пред нивниот...

0
Репрезентацијата на Алжир вчера ремизираше со селекцијата на Буркина Фасо во домашниот натпревар од квалификациите за Светското првенство 2022 година. Средбата заврши...

Реал Мадрид не ја победи Осасуна на домашен терен во Ла...

0
Реал Мадрид синоќа ремизираше со Осасуна во домашниот натпревар од 11. коло на шпанското првенство (0:0). Составот од Памплона стави крај на неуспешната...

Распад на системот: Инсиње го нарече својот тим ср*ње (ВИДЕО)

0
Наполи вчера ремизираше 3:3 на гостувањето кај Сасуоло. На одличен натпревар беа постигнати шест голови,...