таг: редови

Ренова со новите засилувања атакува на пласман во Европа

0
Екипата на Ренова донесе две нови имиња во своите редови и го промовира Сенегалецот Бари Мухамаду Суахиб...

Ќе има ново, поинакво Ел Класико: Реал и Барселона ќе „војуваат“...

0
„Кралскиот“ клуб летово го посакуваше во своите редови, и сè уште е најголем фаворит за ангажман, но, сега добива конкуренција од најголемиот ривал...

Европскиот шампион донесе НБА засилување

0
Актуелниот европски кошаркарски шампион Анадолу Ефес ги засили своите редови со 26-годишниот американски кошаркар Елајџа Брајант. Ефис има катастофален старт на сезоната...