таг: редат

МЗТ Скопје подобар од Гостивар, Кожув влегува во серија

0
Кошаркарите на МЗТ Скопје продолжуваат да редат победи во домашното првенство, откако вечерва, далеку потешко од очекувањата, го совладаа тимот на Гостивар (78-75),...