таг: реваншот

Седлоски: Шамрок ги казни сите наши грешки

0
Македонскиот првак Шкупи загуби од Шамрок Роверс и на реваншот во Скопје и е елиминиран од Лигата...

Утре реванш ФК Шкупи-Динамо Загреб

0
Екипата на ФК Шкупи утре ќе го одигра реваншот од второто коло во Лигата на шампионите, каде...

Челзи го оправдува епитетот фаворит, повторно го победи Лил

0
Екипата на Челзи победи и во реваншот против Лил, за пласман во четвртфиналето од Лигата на шампионите....

Мајски снег и солзи на Етихад: Граѓаните го чекираа билетот за...

0
Во реваншот од полуфиналето на Лигата на шампионите, Манчестер Сити го совлада ПСЖ со 2:0 и со...

Рамос на листата на стрелците во ЛШ зад себе остави фудбалски...

0
Реал Мадрид синоќа на реваншот во осминафиналето во ЛШ ја совладата Аталанта со 3:1, а еден гол...

Куман: Ако сите шанси ги претвориме во гол, ништо не е...

0
Реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите ПСЖ и Барселона го играат утре во Париз. ...

Утре е реваншот, една лоша и една добра вест за Јувентус...

0
Утре вечер се игра реваншот помеѓу Јувентус и Интер во полуфиналето во Купот на Италија. „Старата дама“...