таг: Рахим

Рахим Стерлинг доаѓа во Милан?

0
Англискиот репрезентативец Рахим Стерлинг нема да го продолжи договорот со Манчестер Сити, кој истекува во летото 2023...

Стерлинг заминува од Сити

0
Англискиот фудбалски репрезентативец, Рахим Стерлинг, најави дека е сосема реално наскоро да го напушти Манчестер Сити. Тој има уште помалку од две години...