таг: раскин

Рибери го раскинува договорот со Салернитана и заминува во пензија

0
Поранешниот француски фудбалски репрезентативец, Франк Рибери е блиску до раскин на договорот со италијанскиот прволигаш Салернитана и размислува за повлекување од спортот објавија...

Чедомир Јаневски сепак нема да биде тренер на АЕЛ Лимасол

0
Македонскиот фудбалски стратег Чедомир Јаневски не доби предвремен раскин на договорот од стручниот штаб на Јужна Африка за да го преземе АЕЛ...

Нексе ќе потпише со Фахрудин Мелиќ

0
Ракометарот Фахрудин Мелиќ откако побара раскин на договорот со Сен Рафаел, наводно поради семејни причини, се врати на Балканот и веќе има нов...