таг: Рамос

Анри го потсети Рамос на неговото минато: Се уште добри ти...

0
Серхио Рамос во неделата го постигна својот прв гол во дресот на ПСЖ, а иако поминаа три дена од победата на „светците“ од...

Рамос испрати порака по првиот црвен картон како член на ПСЖ...

0
Серхио Рамос доби црвен картон на својот втор натпревар во Лига 1 како играч на ПСЖ, но и без него на теренот, „светците“...

Серхио Рамос се враќа на „Сантијаго Бернабеу“

0
Серхио Рамос во февруари идната година повторно ќе се врати во Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“, но овој пат како фудбалер на ПСЖ. ...

Не играше речиси шест месеци, а потоа покажа зошто е еден...

0
Серхио Рамос вчера конечно дебитираше во дресот на ПСЖ. Рамос пристигна во францускиот клуб пред почетокот на оваа сезона како слободен играч...

Дали Рамос воопшто ќе игра на натпреварот против Манечстер Сити?!

0
Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Серхио Рамос одржа тренинг со тимот. Сепак, неговото учество во натпреварот од групната фаза од Лигата на шампионите против...

Меси и Рамос сè уште не станале пријатели во ПСЖ

0
Фудбалерите на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси и Серхио Рамос сè уште немаат воспоставено пријателски однос, пишува „Л’Екип“. Според францускиот весник, играчите не...

Рамос не планира да ја заврши кариерата ниту да го раскине...

0
Агентот на Серхио Рамос ги демантира шпекулациите дека фудбалерот ќе го раскине договорот со Пари Сен-Жермен. Братот и агент на дефанзивецот на...

Рамос и натаму го следи Реал Мадрид: Ова е веќе капитен...

0
Серхио Рамос долго време ја избегнува француската и шпанска јавност и не одговара на повиците од медиумите, се со јасна цел да ја...

Рамос може да дебитира за ПСЖ во Лига 1 против Лил

0
Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен, Серхио Рамос денеска треба да ги обнови тренинзите во општата група по повредата, пишува „Le Parisien“. Според францускиот...

Познато кога Рамос ќе дебитира за ПСЖ , Ротен го критикува...

0
Шпанскиот стопер Серхио Рамос, славен фудбалер на Реал Мадрид, кој пристигна во ПСЖ како големо засилување минатото лето, конечно може да дебитира во...