fbpx

таг: ракомет

Вардар го губи местото во Лигата на шампионите!?

0
Лоши вести за македонскиот ракомет доаѓаат од Келн. Како што неофицијално дознава Balkan-Handball.com, Европската ракометна федерација...

Шведска со пенал до петтата европска круна, стоп на серијата на...

0
Шведска ја освои својата петта европска титула во ракомет, прва по 20 години, откако во фантастично финале со 27:26 ја совладаа Шпанија со...

ФОТО: Македонија промовирана на европското првенство во ракомет

0
Додека европското првенство во ракомет е во тек и се играат средбите од групната фаза, собирот на најдобрите репрезентации во Европа е шанса...

Шоуто може да почне – Македонија 11. пат по ред е...

0
Се е подготвено за стартот на европскиот шампионат во ракомет, што денеска почнува во Унгарија и Словачка. За нас најважно, Македонија го одржа...

Осум нови заразени со Корона во составот на Црна Гора

0
На шест дена до почетокот на Европското првенство во ракомет, селекцијата на Црна Гора е во нови проблеми. На последното тестирање, дури шест...

Ѓоргоноски: Создаваме услови секое дете да ги покаже своите афинитети и...

0
Четири месеци од почетокот на проектот „Ракомет за секое дете“ наменет за дечиња од 7-12 годишна возраст, во организација на агенцијата КМГ Груп...

Штама во Битола, Дибиров ги расплака навивачите на Еурофарм Пелистер

0
Големото дерби на македонскиот ракомет меѓу Еурофарм Пелистер и Вардар максимално ги оправда очекувањата, завршувајќи со нерешени 27-27, исход за кој можат да...

Познати шест репрезентации кои се пласираа во четвртфиналето на СП ...

0
Познати се шест од осум четвртфиналисти на СП во ракомет во женска конкуренција. Со одигрувањето на натпреварите од второто коло од Главната рунда...

Давид Дејвис или Урош Зорман во комбинација за замена на Веселин...

0
Рускиот специјализиран портал  за ракомет „Брз центар“ пишува дека наследник на Вујовиќ ќе биде добро познато лице на македонската ракометна сцена – Давид...

Хансен: Не шутирав многу, изгубив пет килограми

0
На Светското првенство во ракомет во Египет, кое заврши вчера, репрезентацијата на Данска ја одбрани светската титула,...