таг: ракометни

ЕП 2023, Кадетките на Македонија во тешка група

0
Женските кадетски и младински ракометни селекции на Македонија, денеска ги дознаа своите противнички за претстиојните...

Нова дерби пресметка на ЕП за Славе Николов и Ѓорѓи Начевски

0
Македонските ракометни судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го имаат својот трет ангажман на Европското машко ракометно првенство. Тие се делегирани...

Ракометарите пристигнаа во Дебрецин (ФОТО)

0
Македонските ракометни репрезентативци со чартер-лет од Скопје попладнево пристигнаа во Дебрецин пред стартот на ЕП 2022 година/ Проблемите со коронавирусот на неколку...

Вујовиќ: Европското првенство треба да биде откажано

0
Голем број ракометни репрезентации имаат многу проблеми поради коронавирусот пред почетокот на Европското првенство, а можноста за нови позитивни случаи само ја комплицира...

Двата битолски ракометни тима на зимски одмор, старт на 12.јануари

0
Двата ракометни битолски тима завршија со активности за 2021 година, а поголем дел од играчите имаат и репрезентативни обврски. Подготовките за новата...