fbpx

таг: ракометна

Унгарија елиминирана од ЕП, Исланд е хитот на ЕП

0
Германската ракометна репрезентација славеше со убедливи 30-23 во мечот против Полска, па така со три победи ја заврши групата Д на првото место,...

Македонија поразена и од Данска на ЕП

0
Машката ракометна репрезентација на Македонија со три порази на три меча го заврши Европското првенство (ЕП). По поразите од Словенија и Црна Гора...

Талески: Игравме срамно против Црна Гора, но верувам дека ќе се...

0
Кај ракометна Македонија владее разочараност по поразот од Црна Гора и математичка елиминација од Европското првенство во Словачка и Унгарија. Лазаров и стручниот...

Зошто Цветан Кузманоски ја доби довербата за цел меч од Лазаров?

0
Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, ја откри причината зошто не менуваше на крилната позиција и мораше цел натпревар да игра младиот...

Георгиевски: Да ја продолжиме победничка серија со Црна Гора

0
Македонската машка ракометна репрезентација вечерва од 18 часот против Црна Гора го игра клучниот натпревар за одржување на шансите за пласман во следната...

Македонија парично казнета од страна на Европската ракометна федерација

0
Европската ракометна федерација (ЕХФ) и изрече парична казна на македонската репрезентација во износ од 2.000 евра поради прекршување на протокол поврзан со опремата...

Лазаров: Црна Гора не е за потценување, но колективно сме поквалитетни

0
Македонската ракометна репрезентација го остави зад себе вчерашниот незаслужен пораз од Словенија на стартот од Европското првенство во Дебрецин и го насочи фокусот...

Врањеш: Ние покажавме нервоза, но покажавме и дека сме добар тим

0
Селекторот на машката ракометна репрезентација на Словенија Љубомир Врањеш е задоволен од играта на своите момци, бидејќи игра со балканска репрезентација и во...

Скубе: Игравме во грч, но ги освоивме двата бода

0
Словенечкиот ракометар Сташ Скубе и е добро познат на македонската ракометна јавност од времето кога играше во Вардар, а денеска како наш противник...

Лазаров ги изостави Митев и Трајковски за дуелот со Словенија

0
Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, попладнево го објави списокот на играчи кои ќе бидат во комбинација за настап на средбата со...