fbpx

таг: ракометен

ЕХФ: Вардар 1961 исфрлен од Лигата на шампионите поради неплаќање на...

0
Македонскиот ракометен првак Вардар остана без место во Лигата на шампионите поради неисполнети финансиски обврски, објави на...

Победнички старт на Еурофарм Пелистер во СЕХА лигата

0
Македонскиот ракометен претставник во СЕХА лигата, Еурофарм Пелистер имаше победнички старт на новата сезона откако со 25-23 го победи Партизан на негов терен....

Деби победа на Дејвис на клупата на РК Вардар

0
Македонскиот ракометен шампион Вардар ја оправда улогата апсолутен фаворит во домашното првенство против Пролет, славејќи победа од 34:22. Пролет одлично парираше во...

Вардар поразен од Нексе на стартот на СЕХА ракометната лига

0
Македонскиот машки ракометен првак на стартот од новата сезона во СЕХА лигата е поразен од хрватски Нексе со 25:24. Гостите од Нашице...

Лазаров: Не смееме да ја загубиме главата во овој хаос, мора...

0
Македонскиот ракометен селектор Кирил Лазаров, во интервју за хрватски „Индекс“ зборуваше за настапот на Македонија на Европското првенство (ЕП) во ракомет, истовремено и...

Кузмановски: Се обидуваме да играме нов систем, против Данска нема што...

0
Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Кузмановски знае дека големиот број на технички грешки и брзоплетоста во играта се главните причини за поразите на Македонија...

Се огласи црногорскиот ракометар кој плукна кон македонските навивачи: Заработи и...

0
Црногорскиот ракометен репрезентативец, Марко Ласица се извини за потегот по крајот на натпреварот меѓу Македонија и неговата репрезентација. Тој плукна кон македонските...

Миркуловски: Грешките беа пресудни за поразот од Словенија

0
Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски даде свој коментар за тоа како го виде овој прв наш меч на ЕП кој се одигра вечерва...

Најголемите хрватски ракометни имиња имаат Ковид пред настап на ЕП

0
Хрватскиот ракометен сојуз денеска потврди дека најголемите ѕвезди во националниот тим, Лука Циндриќ и Домагој Дувњак имале позитивен тест на ковид-19. На...

Мачковшек го продолжи договор со ПИК Сегед до 2024 година

0
Словенечкиот ракометен репрезентативец Борут Мачковшек ја продолжи соработката со ПИК Сегед до летото 2024 година. Оваа информација ја потврди и самиот клуб на...