таг: ракометари

Против Чешка, за 9-та позиција на Светското ракометно првенство во Хрватска

0
Младите македонски ракометари ја победија Унгарија со 22:20 на Светското ракометно првенство во Хрватска и...

Први случаи со корона, пријавени двајца ракометари на Светското Првенство

0
Светската ракометна организација (ИХФ) соопшти дека двајца ракометари се заразени со коронавирус и се испратени во изолација....

Почнува ЕП во ракомет, Лазаров оптимист: очекувам храбра и полетна Македонија!

0
Нашиот бренд амасадор е задоволен од тоа како работеа неговите ракометари во подготвителниот период и задоволен е...

Шведска во неверојатен финиш ја елиминира Норвешка од ЕП

0
Битката за полуфиналето на ова ЕП 2022 за ракометари меѓу Норвешка и Шведска вечерва во Братислава, ја добија Швеѓаните со 23:24.(14:9). Сосема...

Симиќ: Македонија заслужи повеќе, но за нас треба да се направи...

0
Небојша Симиќ се претвори во непремостлива пречка за нашите ракометари во второто полувреме од мечот против Црна Гора, бидејќи чуварот на мрежата правеше...

Јанц призна дека Словенците останале тактички изненадени од Македонија

0
Словенечките ракометари признаа дека имаа сериозен прв тест на Европското првенство против Македонија и не пропуштија да ја пофалат храбрата игра на репрезентацијата...

Познати судиите кои ќе го судат мечот Македонија-Словенија

0
Наш прв противник на ЕП за ракометари во групата А ќе биде селекцијата на Словенија. Овој натпревар е закажан за на отворањето...

Талевски: Знаеме што треба да поправиме пред ЕП

0
Филип Талески беше меѓу клучните ракометари, како во нападот, така и во одбраната на денешниот дуел со Израел што македонската репрезентација го доби...

Миркуловски: Важно е да останеме здрави и да бидеме комплетни на...

0
Македонските ракометари денеска влегоа во втората фаза од подготовките за ЕП 2022, во кој селекторот Лазаров ќе ги има на располагање сите ракометари....

Првиот човек на Еурофарм Пелистер со прекрасен подарок за младите играчи

0
Новата година за младите ракометари од школата на Еурофарм Пелистер добија мало изненадување од претседателот на клубот, Зоран Стерјев. Од денес сите...