таг: Ракометарите

За три победи во група, обезбедена е премија од 60.000 евра

0
Ракометната Федерација на Македонија, ги одреди премиите за ракометарите за пласман во следната фаза од Мундијалот во...

Вардар гостува на Војводина, Дејвис бара една работа од играчите за...

0
Ракометарите на Вардар во Нови Сад ги очекува натпревар во СЕХА конкуренцијата, средбата се игра со почеток од 17.30 часот. Црвено-црните се...

Шпанија испиша историја на ЕП

0
Ракометарите на Шпанија ја запишаа третата победа во првата фаза на Европското првенство во дуелот против Босна и Херцеговина вчера попладне со 24-28....

Ученици од повеќе европски земји во посета на ракометарите на Вардар...

0
Ученици од Португалија, Хрватска, Грција, Франција и Турција ги посетија ракометарите на актуелниот македонски ракометен шампион и двократен европски првак Вардар 1961, како...

Бабиќ: Против Спортинг не очекува голема борба

0
Ракометарите на Еурофарм Пелистер ги очекува нов тежок дуел од Лигата на Европа, овојпат на домашен терен против Спортинг Лисабон. Битолчани се...

Вардар доживеа уште еден пораз

0
Продолжи црната серија на ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите, откако вечерва загубија од Пик Сегед со 34:31. Унгарскиот претставник на...

Бабиќ: Завршивме голема работа

0
Ракометарите на Еурофарм Пелистер вчеравечер близу Атина ја остварија првата победа во ЕХФ Европската лига откако со 30:27 славеа на гостувањето кај АЕК....

Прв европски бод и реми на РК Еурофарм Пелистер во Шафхаузен...

0
Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва во Шафхаузен го освоија првиот бод во рамки на групата „Д“ од ЕХФ-ракометната лига, откако одиграа нерешено 28:28...

Вардар потешко од очекувањата триумфираше над Металург

0
Ракометарите на Вардар против Металург мораа добро да се намачат за да стигнат до планираните бодови и победа од (38:30). Металург беше...

Листа на стрелци во ЛШ, дури тројца вардарци со ист број...

0
Ракометарите на Вардар 1961 отворија одлично на стартот од новата сезона во Лигата на шампионите. По нерешениот резултат кај Елверум, вардарци ги добија...