таг: Радамел

Фалкао е блиску до продолжување на договорот со Рајо Ваљекано

0
Фудбалерот на Рајо Ваљекано, Радамел Фалкао е блиску до продолжување на договорот со клубот, објави „COPE“. Според шпанскиот медиум, во блиска иднина...

По дуелот на тренингот Фалкао заврши во болница (ФОТО)

0
Радамел Фалкао повлече „дебел“ крај на тренингот во Галатасарај. Имено, Фалкао на тренинг се судри...