таг: ПСЖ

Конечно, Усмане Дембеле е новата ѕвезда на ПСЖ

0
ПСЖ објави дека го комплетира трансферот на Усман Дембеле од Барселона, напаѓачот потпиша петгодишен договор...

Реал не плаќа 50 милиони евра по сезона на Мбапе

0
Килијан Мбапе одлучил да го напушти ПСЖ, подготвен да разгледа и друг понуди, тврди „Марка“....

ПСЖ со напаѓач од 100 млн евра сака да го задржи...

0
Во ПСЖ се подготвени на сè, само да му угодат на Килијан Мбапе и да го задржат во тимот. Токму затоа се работи...

“Нашиот месар ја сече продолжената рака на kатарците”

0
Баерн Минхен го елиминираше ПСЖ во осминафиналето, во Лигата на шампионите. Баварците во двата натпревари...

Јувентус не планира да го купи актуелниот светски шампион со Аргентина

0
Јувентус го позајми Леандро Паредес (28) од ПСЖ во текот на летниот преоден рок. Во...

ПСЖ победи со повредениот Мбапе, Ленс запрен од Ница

0
ПСЖ победи против Монпелје со 1:3 и ја зголеми предноста на врвот на табелата. Мбапе не реализира...

ПСЖ доби забрана од ФИФА да позајмува играчи

0
Францускиот шампион ПСЖ доби забрана од ФИФА да позајмува играчи во зимскиот преоден рок поради достигнување на...

ПСЖ го стави Нејмар на трансфер листата и ја спушти цената...

0
ПСЖ го стави Нејмар на трансфер листата и е спремен да слуша понуди од други клубови, пренесува шпанскиот „Фихајес“. Францускиот клуб ја спушти...

ПСЖ може да го замени Килијан Мбапе со „пријател“ на Нејмар

0
ПСЖ не сака изненадувања доколку Килијан Мбапе конечно продолжи со идејата да го напушти клубот. Затоа парижаните...

ПСЖ со нов договор сака да го убеди Меси да не...

0
Францускиот шампион ПСЖ планира да го задржи Лионел Меси, кој има договор до следното лето, а веќе...