fbpx

таг: промовиран

Мерцедес на 18 февруари ќе го претстави новиот болид

0
Болидот за новата сезона во Формула 1 на екипата Мерцедес ќе биде промовиран на 18 февруари, а истиот ден ќе биде извршено и пробното тестирање. Новиот болид на Мерцедес...

ОФИЦИЈАЛНО: Бенитез на клупата на англискиот тим

0
Рафа Бенитез и официјално е промовиран во нов тренер на аглискиот тим Евертон. Искусниот 61-годишен Шпанец потпиша тригодишен договор со тимот....

Покетино официјално нов тренер на ПСЖ

0
Аргентинецот Маурисио Покетино е промовиран вечерва официјално како нов тренер на актуелниот француски фудбалски првак Пари Сен-Жермен (ПСЖ). Покетино (48), кој на...