таг: пријателски

ВИДЕО/ Втор пораз за Реал, Јувентус славеше со 3-1

0
Јувентус со 3-1 го победи Реал Мадрид на пријателски меч во САД, тоа е втор...

Bо чест на Фадиљ Вокри, македонските ветерани одиграа пријателски натпревар со...

0
Ветераните на македонската репрезентација одиграа пријателски натпревар во Приштина против фудбалските ветерани на Косово на традиционалниот турнир во чест на роденденот на легендарниот...

Македонија без Алиоски и Миовски против Азарбејџан

0
Македонската фудбалска репрезентација дополнително ќе биде хендикепирана за утрешниот пријателски меч со Азербејџан (14 часот) на Националната...

Алиоски: Пријателски натпревари се како тренинг, но ние сакаме да победиме

0
Македонија ќе одигра две пријателски средби, против Финска и Азербејџан. Пред првата средба за медиумите зборуваше Езџан...

Минимален пораз на пријателскиот тест во Абу Даби

0
Фудбалската репрезентација на Македонија составена од домашни фудбалери одигра пријателски натпревар во неофицијален ФИФА-термин и доживеа пораз од Саудиска Арабија (0-1) во Абу...

Македонија во фудбал во ноември ќе одигра два пријателски натпревари

0
Македонија во фудбал ќе одигра 2 пријателски натпревари во месец ноември, во слободниот термин на ФИФА. Фудбалската...

(ВИДЕО) Гол-шоу на дуелот Барселона – Јувентус

0
Барселона и Јувентус одиграа 2:2 во пријателски меч одигран во Далас, како дел од турнејата средби низ...

Македонската футсал репрезентација со две средби против светскиот првак Поругалија

0
Македонската футсал репрезентација закажа два пријателски натпревари против светскиот шампион Португалија, кои ќе се одиграат на 13 и 14 јануари во Лисабон. ...

Македонските ракометари убедливи против Кувајт во првиот пријателски меч

0
Македонските ракометари го одиграа првиот од четирите планирани пријателски натпревари во подготовките за Европското првенство. Денеска беше совладан составот на Кувајт со 31-21....

ВИДЕО: Барселона без Меси, но Јувентус и со Роналдо не издржа

0
Барселона и Јувентус одиграа пријателски меч, во рамките на традиционалниот „Гампер куп“ кој го организираат Каталонците. Домашниот тим славеше со 3:0 и со...