таг: пријателските

Бабунски: Да коригираме работи од минатите средби и да се подобриме

0
Фудбалската репрезентација на Македонија се подготвува за пријателските натпревари против Финска и Азербејџан. Денес селекторот Благоја Милевски...

Прва лига – 15 коло

0
Поради пријателските натпревари на македонската фудбалска репрезентација против Финска и Азербејџан, денеска се одиграа четири од петте...

Македонските ракометарки втор пат поразени од Србија

0
Македонската женска ракометна репрезентација запиша втор пораз во пријателските натпревари со селекцијата на Србија. Вториот натпревар одигран во Стара Пазова заврши во...