таг: приредија

Ново чудо од Чаир 2030, го победија и поранешниот шампион Еуро...

0
Кошаркарите на Чаир 2030 приредија вистинска сензација во домашниот кошаркарски шампионат откако во натпревар од 3. коло...

Аларм за Реал, Меси и Мбапе приредија вистинско шоу

0
Лионел Меси и Килијан Мбапе приредија спектакл на „Паркот на принцовите“, кога Пари Сен Жермен постигна лесна...

Атомски ракомет – Франција се пласираше во полуфинале на ЕП

0
Франција и Данска уште еднаш приредија спектал, и овој пат со среќен крај на олимпискиот шампион. Данска без неколкумина клучни ракометари во...

ВИДЕО: Титулата е се подалеку за Реал, Барди и Леванте им...

0
Фудбалерите на Леванте приредија големо изненадување во 21. коло од Ла Лига со победата над Реал Мадрид од 1:2 и тоа на...

Шампионот МЗТ Скопје поразен дома од Еуро Никел

0
Кошаркарите на Еуро Никел приредија изненадување совладувајќи го на гостински терен актуелниот првак МЗТ Скопје Аеродром со 87:75, во еден од трите натпревари...