таг: пречекува

Вечерва започнува Бундеслигата

0
Актуелниот освојувач на Лигата на Европа, Ајнтрахт (Ф) го пречекува Баерн (М) во премиерата на новата сезона...

Џерард се враќа на „Енфилд Роуд“: Сите се возбудени!

0
Ливерпул утре ја пречекува Астон Вила во рамките на 16. коло во Премиер лигата, меч кој е посебен затоа што Стивен Џерард се...

Македонските фудбалерки ја пречекуваат Северна Ирска

0
Женската фудбалска А репрезентација на Северна Македонија денеска ја пречекува Северна Ирска во рамките на европските квалификации за пласман на Светското првенство 2023...

ФОТО: Ѕирнете во соблекувалната на Македонија, еве што се случува два...

0
Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Скопје го пречекува Исланд во последниот натпревар од мундијалските квалификации на кој со победа првпат во својата историја...

Бабиќ: Спремни сме на малку поинаква игра

0
Ракометниот клуб Еурофарм Пелистер го пречекува Ним во рамки на 1.коло во Европската лига на ЕХФ. Битолчани се подготвени за предизвикот на меѓународната...