таг: пресметката

Ѓорческа, на убедлив начин стигна до полуфинале во Грција

0
Лина Ѓорческа, со убедлива победа во пресметката со Словенката Пиа Ловриќ (6-3, 6-4) се пласира во полуфиналето...

ВИДЕО / Реал само бод против Виљареал, Јовиќ ја погоди гредата

0
Реал Мадрид освои само еден бод против Виљареал, во пресметката која заврши без гол. По првото полувреме...

Квадрадо запрепастен од стајлингот на свој соиграч: Новиот продавач на „Мекдоналдс“...

0
Хуан Квадрадо вчера одигра 65 минути во дерби пресметката против Интер на „Џузепе Меаца“, по што му го отстапи своето место на играчот...

МЗТ Скопје рутинирано против Куманово, Феникс посреќен во мечот со Ангели

0
Кошаркарите на МЗТ Скопје рутинирано дојдоа до бодовите во пресметката на домашен терен со Куманово со 86-71, што за аеродромци беше трет...

ВИДЕО: Пандев не успеа да го „маркира“ Кулушевски, Џенова немоќна против...

0
Јувентус славеше со 3:1 во пресметката со Џенова, а се чини дека без многу мака стигна до...

ВИДЕО: Ништо не може да „избега“, Ибрахимовиќ и Лукаку имале „блиска...

0
Доста се зборува за  пресметката на Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку на мечот од Купот кога имаше...