таг: преоден

“Црвените Ѓаволи” испратиле понуда до Атлетико Мадрид

0
Антоан Гризман во зимскиот преоден рок би можел да го напушти Атлетико Мадрид. Гризман беше еден од...

На Де Лихт му беа потребни само две минути за да...

0
Најскапото засилување на Баерн Минхен во летниот преоден рок, Матијс де Лихт во својот прв натпревар успеа...

Роналдо оди во лутиот ривал на Реал Мадрид?

0
Португалската мегаѕвезда Кристијано Роналдо и во овој преоден рок секојдневно ги полни насловните страници на светските спортски...

Фабио Карваљо мета на големите фудбалски гиганти

0
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп верува дека во летниот преоден рок ќе успее да го донесе 19 годишниот играч на Фулам на „Енфилд“....

ОФИЦИЈАЛНО: Горан Пандев нов играч на Парма

0
Неколку часа пред завршувањето на јануарскиот преоден рок, рекордерот според бројот на настапи и постигнати голови во македонскиот фудбалски дрес Горан Пандев неочекувано...

Најава за очајнички потег на Барса: Стигнува играчот кој играше за...

0
Во морето шпекулации на последниот ден од јануарскиот преоден рок, излезе веста дека Барселона е заинтересирана за аргентинскиот репрезентативец и член на ПСЖ,...

Барселона официјално се раздели со еден фудбалер

0
Барселона има активен преоден рок во кој меѓу другото си обезбеди засилување од типот на Феран Торес, а денеска официјално се раздели со...

Трипие потпиша двеипол годишен договор со Њукасл

0
Премиерлигашот Њукасл денеска го донесе првото засилување во зимскиот преоден рок, потпишувајќи двеипол годишен договор со десниот бек на англиската репрезентација Киеран Трипие....

Барса го ловеше две години, Чави веќе го отпиша

0
Американскиот репрезентативец Сержињо Дест ќе си замине во јануарскиот преоден рок откако Чави веќе го отпишал од тимот и не смета на него,...

Гризман: Знаев дека пак ќе „газам“ во Атлетико

0
Антоан Гризман во финишот на летниот преоден рок од Барселона премина во Атлетико Мадрид, односно се врати во клубот во кој ги имаше...