таг: премиерниот

Фудбалер на Еспањол постигна гол како никој досега во историјата (ВИДЕО)

0
Еспањол претрпе пораз на гостувањето кај Селта Виго (3-1) во премиерниот натпревар од 18. коло во шпанската Ла лига. Иако тимот од Каталонија...

Имобиле пука од среќа: Не може да биде подобро!

0
Италија синоќа славеше на премиерниот натпревар на ЕУРО на домашен терен со високи 3:0 против Турција. По првите 45 минути немаше гол,...