таг: Премиерлигашот

Салах преговара за нов договор и неделна плата од 360.000 евра

0
Египетскиот репрезентативец и напаѓач на премиерлигашот Ливерпул, Мохамед Салах, изјави денеска дека не бара ништо „посебно“ во преговорите за продолжување на соработката со...

Трипие потпиша двеипол годишен договор со Њукасл

0
Премиерлигашот Њукасл денеска го донесе првото засилување во зимскиот преоден рок, потпишувајќи двеипол годишен договор со десниот бек на англиската репрезентација Киеран Трипие....

Тотенхем сака да го обнови договорот со Лорис

0
Претставници на премиерлигашот Тотенхем се во преговори со голманот Уго Лорис за продолжување на договорот. Според Фабрицио Романо, лондонскиот клуб сака да го...

Севиља го бара Марсијал од Јунајтед

0
Шпанскиот фудбалски прволигаш Севиља испрати понуда до премиерлигашот Манчестер јунајтед според која во тимот од Андалузија како позајмен играч би дошол Антони Марсијал,...

Менди обвинет за уште едно силување

0
Францускиот дефанзивец во редовите на премиерлигашот Манчестер сити, Бенџамин Менди (27) е обвинет за уште едно, вкупно седмо силување, јавија денеска светските агенции....

Ливерпул може да го добие Холанд во летниот трансфер период

0
Премиерлигашот Ливерпул покажува интерес за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, објави „Sky Sport Deutschland“. Според германскиот медиум, „Црвените од Енфилд“ се...

Прв пораз за Тотенхем под водство на Конте

0
Премиерлигашот Тотенхем вечерва загуби од Мура со 2:1 во Конференциската лига на УЕФА. Победничкиот гол за словенечкиот тим го постигна напаѓачот Амадеус...

Рудигер незадоволен од понудата на Челзи

0
Уште една рунда преговори за продолжување на соработката меѓу премиерлигашот Челзи и дефанзивецот Антонио Рудигер завршија со разочарувачки епилог за германскиот репрезентативец, јавија...

Арсенал заинтересиран за шведскиот репрезентативец со македонско потекло

0
Премиерлигашот Арсенал го контактирал Јувентус за трансфер на шведскиот репрезентативец со македонско потекло Дејан Кулушевски (21), откако менаџерите на напаѓачот на Фиорентина, Душан...

Артета: Среќен сум во Арсенал

0
Тренерот на премиерлигашот Арсенал, Микел Артета, ги демантираше денеска медиумските наводи дека е меѓу кандидатите за наследник на Роналд Куман на клупата на...