таг: Премиерлигата

Алекс Фергусон и Арсен Венгер во Куќата на славните

0
Сер Алекс Фергусон и Арсен Венгер беа големи ривали во Премиерлигата и оставија огромен белег...

Арсенал се засилува со швајцарецот од Салзбург

0
Арсенал се бори за шампионскиот трофеј во Премиерлигата, но веќе работи и на својот летен...

Клоп го договорил првото засилување во јануари

0
Ливерпул има лош старт на сезоната во Премиерлигата, но раководството на клубот му даде поддршка на Клоп,...

Диего Коста доби работна дозвола, се враќа во Премиерлигата

0
Искусниот напаѓач Диего Коста е на чекор до враќање во Премиерлигата. Останува само да ги мине медицинските...

Саутемптон го изненади Манчестер Сити

0
Избраниците на Пеп Гвардиола кикснаа во Премиерлигата по речиси три месеци и одиграа реми на гостувањето на „Сент Мерис“. Саутемптон ја прекина...

Челси и Ливерпул ги поделија бодовите

0
Големото дерби во Премиерлигата меѓу Челси и Ливерпул заврши нерешено 2-2. Во седмата минута Пулишиќ се најде во ситуација еден на еден...

Коронавирус во таборот на Манчестер Јунајтед

0
Англискиот фудбалски гигант Манчестер Јунајтед е во преговори со Премиерлигата околу тоа колку е возможно да се одигра мечот кај Брентфорд во рамките...

Клоп: Њукасл ќе стане фудбалска велесила

0
Њукасл во многу скоро време ќе стане фудбалска велесила, а Премиерлигата ќе мора да објасни зошто дозволи овој клуб да стане сопственост на...

Снодграс прво зимско засилување во редовите на ВБА

0
Последнопласираниот тим во Премиерлигата, Вест Бромвич Албион (ВБА) го потврди денеска своето прво засилување во јануарскиот преоден рок во играчот за врска Роберт...

Натпреварот Барнли–Фулам одложен поради коронавирусот

0
Натпреварот од 17. коло во Премиерлигата меѓу Барнли и Фулам, кој требаше да се игра в недела, е одложен поради позитивни фудбалери на...