таг: предвремен

Пол Милсап ќе го напушти Бруклин

0
Триесет и шестгодишниот Пол Милсап и Бруклин се договорија за предвремен прекин на соработката. Според инсајдерот Шамс Чаранија, Нетс му ветиле на...

Чедомир Јаневски сепак нема да биде тренер на АЕЛ Лимасол

0
Македонскиот фудбалски стратег Чедомир Јаневски не доби предвремен раскин на договорот од стручниот штаб на Јужна Африка за да го преземе АЕЛ...