таг: првоосомничени

Јувентус под истрага за проневера од 50 милиони евра

0
Федералното обвинителство на Италија започна истрага против Јувентус, а првоосомничени се претседателот Андреа Ањели, неговиот заменик Павел Недвед и поранешниот спортски директор Фабио...