таг: прволигаши

Брегалница реди победи во Анталија, инцидентот на дуелот на Шкупи

0
Македонските фудбалски прволигаши Брегалница и Шкупи забележаа половичен успех на денешните подготвителни натпревари во Анталија, откако штипскиот состав триумфираше над казахстански Тобол со...