таг: првенството

ФИФA: На следното СП, 48 екипи поделени во 12 групи

0
Од 2026 година на првенството ќе одат 48 репрезентации наместо досегашните 32. Во првото коло...

„Бомба“ од Шпанија, Реал Мадрид тргнува по ѕвездата на Ман. Јунајтед

0
Реал Мадрид ја користи паузата во првенството поради Светското првенство за да го проучи трансфер пазарот. Според...

Мајка и ќерка заиграа заедно, донесоа победа за својот тим

0
На натпревар од првенството на Шпанија меѓу тимовите на Ла Калзада од Хихон и Морверде домашните забележаа победа од 31:17, но од теренот...