таг: потесниот

Начевски и Николов ќе судат дерби меч на ЕП

0
Најдобрите македонски судии и во последните неколку години во потесниот круг за најдобри светски судии, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов вторпат се најдоа...

Ангеловски меѓу кандидатите за нов тренер на Хајдук

0
Поранешниот македонски фудбалски селектор Игор Ангеловски е во потесниот круг кандидати за нов тренер на хрватскиот прволигаш Хајдук, јавија денеска локалните медиуми. ...