таг: посакуваше

Ќе има ново, поинакво Ел Класико: Реал и Барселона ќе „војуваат“...

0
„Кралскиот“ клуб летово го посакуваше во своите редови, и сè уште е најголем фаворит за ангажман, но, сега добива конкуренција од најголемиот ривал...

Манчестер Јунајтед го купува Санчо по „промо“ цена?

0
Манчестер Јунајтед порано го посакуваше Џејдон Санчо, но тогаш репрезентативецот на Англија чинеше значително повеќе пари отколку...