таг: Портланд

Сакраменто Кингс во плеј-офот, по 17 годишното отсуство

0
Со убедливата победа против Портланд во Орегон со резултат 120:80, кошаркарите на Сакраменто и дефинитивно обезбедија пласман во плеј-офот. „Кралевите“, кои имаат скор...

Портланд два месеци без најдобриот кошаркар

0
Портланд е во големи проблеми, бидејќи остана без најдобриот кошаркар Демиен Лилард. Одличниот плејмејкер е лидер на тимот на теренот, со неверојатни...

НБА: Одложен уште еден натпревар на Бруклин поради коронавирус

0
Натпреварот од НБА лигата меѓу Портланд и Бруклин, кој требаше да се одигра ноќта меѓу четврток и петок, е одложен бидејќи гостинската екипа...

ВИДЕО: Центарот на Портланд, Нуркиќ ја скрши раката на мечот со...

0
Центарот на Портланд, Јусуф Нуркиќ се здоби со скршеница на десната рака на натпреварот против Индијана (87:111), објави прес-службата на Трејл Блејзерс. ...

Кармело Ентони не отпатува на мечот на Лејкерс поради здравствен протокол

0
Кошаркарот на Портланд, Кармело Ентони не отпатува со тимот за мечот против Лејкерс. Ентони остана во Орегон „придржувајќи се на протоколот за...