таг: порази

Рио Фердинанд откри што му напишал Гвардиола пред реванш натпреварот

0
Манчестер Сити му нанесе еден од најболните порази на Реал Мадрид во поновата историја на...

Мајк Тајсон го избра најтешкиот противник во својата кариера

0
Иако има мал број на порази во кариерата, големиот Мајк Тајсон за најтежок ривал во...

Дончиќ ја прекина негативна серија на Далас, Денвер подобар од Филаделфија

0
Далас Маверикс низата од четири порази ја прекинаа во Индијанаполис. Мевс славеа над Индијана со 124:107. Лука Дончиќ го предводеше Далас со 25...

Бублик го совлада Зверев и стигна до прва АТП титула

0
По четири порази во финалињата, Александар Бублик конечно стигна до првата титула во својата професионална кариера, и тоа против еден од најдобрите тенисери...

Македонија поразена и од Данска на ЕП

0
Машката ракометна репрезентација на Македонија со три порази на три меча го заврши Европското првенство (ЕП). По поразите од Словенија и Црна Гора...

Клучен дуел за Македонија на гостувањето кај Ерменија

0
Македонија денес ќе се обиде да ја прекине низата порази на гостувањата кај Ерменија, овојпат во клучен дуел, во битката за второто место...

Напаѓачкото трио на Ливерпул не постигна гол на „Енфилд“ во 2021...

0
Ливерпул врза четири порази на „Енфилд“ во Премиер лигата. Слично сценарио се случи уште во...

Крај на трофејната ера: Јирген Клоп заминува?

0
Ливерпул врза три порази во Премиер лигата. Од борбата за титулата тие дојдоа во ситуација...

ВИДЕО: Елмас и Наполи убедливи против Каљари!

0
По трите порази и едно реми во Серија А на последните четири натпревари, играчите на тренерот Џенарот Гатузо им се вратија на...

ВИДЕО: Нето во финишот го шокираше Челси!

0
Вулверхемтон после двата порази по ред (од Астон Вила и Ливерпул), вечерва на домашен терен им се врати на победите во Премиер...